вівторок, 23 грудня 2014 р.

Хімія для малят

ПАРУЮЧИЙ ВУЛКАН
Справити враження на трирічну дитину можна, додавши звичайний оцет в харчову соду. Насипте побільше соди (близько 2 столових ложок) в невелику посудину і лийте на неї оцет прямісінько з пляшки. Вміст склянки просто на очах почне «закипати» і пінитися. Обережно! Не нахиляйтеся до реагентів.   Але справжній фурор викличе виліплений з пластиліну вулкан (конус із отвором), який Ви закріпите на посудині. Коли оцет буде литися на соду, що знаходиться всередині, станеться маленьке диво: піна-магма стрімко витікатиме назовні, мов під час виверження реального вулкану. Таке незвичайне видовище точно запам'ятається Вашій дитині.

ВОДНА ВЕСЕЛКА

Ще один цікавий дослід для дітей дошкільного віку — водна веселка. Дивовижно, як за допомогою маленьких хитрощів змінюється колір води в посудині! Отож, налийте воду в прозору банку і додайте таблетку фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). Рідина у банці буде прозорою. Але варто Вам додати розчин харчової соди — і вода тієї ж миті набуде яскраво-малинового кольору. Ось такі чудеса!
Коли радість від чарівного перетворення трішки згасне, додайте в малинову воду лимонну кислоту абооцет — і рідина знову стане прозорою.

 

ДОМАШНІ КРИСТАЛИДуже цікаве заняття, а головне — зовсім просте. Разом з малюком приготуйте перенасичений сольовий розчин, щоб нова порція солі не розчинялася у воді. А тепер помістіть в склянку з розчином дріт з петелькою на одному кінці. Пройде кілька днів — і на ньому з'являться (так-так!) кристали. А якщо Ви ще й харчовий барвник в розчин додасте, то у Вас вийде, приміром, «справжній» сапфір (якщо барвник синього кольору) або рубін (якщо червоного)

Немає коментарів:

Дописати коментар